עברית  English

אודות יורם גורדון

על יורם גורדון - מסעו של המאסטר בעולם האימון.

יורם גורדון המורה של אלפי מאמנים הביא את חזון האימון לישראל לפני למעלה מעשור. בימים ש "אימון" היה מוכר כתחום של כושר גופני ופיתוח אישי נעשה בעיקר דרך ספת הפסיכולוג, החל גורדון בהטמעת האימון בקרב מנהלים בכירים וארגונים.

המסע של גורדון לעולם האימון החל כבר בשנות ה-70. כאחד המובילים לדור הראשון של יועצים ארגוניים בישראל, עסק גורדון בחקר מנהיגות ופיתוח אישי.

גורדון מספר על מסעו מתחום הייעוץ לעולם האימון:

"הנושא של "שינוי" הוא נושא המלווה אותי כל חיי. כיצד אנשים משתנים? כיצד קבוצות וקהילות יכולות להשתנות? הרצון והיכולת לעזור ליחידים, קבוצות וארגונים לחולל שינויים מרתק אותי. אם מישהו רוצה להגיע למקום מסוים זו השליחות שלי לעזור לו להגיע לשם".

גורדון ניהל את "המחלקה למדעי ההתנהגות במכון לפריון העבודה" ומשם יצא לדרך כיועץ עצמאי. "כיזם בנשמתי הקמתי בשנות ה-80 חברת מובילה בתחום הייעוץ האירגוני בשם "חותם" , ב-1996 חברתי לחברת יעוץ בינלאומית אמריקאית שעוסקת בניהול אסטרטגי והפכתי לשותף בה.

"את המושג אימון הכרתי במסגרת הפעילות הבינלאומית כיועץ אסטרטגי. לאמריקאים יש מתודולוגיה מאוד מסודרת של תהליכי הסמכה. כשיועץ מלווה תהליך של שינוי אסטרטגי אתה צריך לאמן את המנהל שעומד בראש המערכת. בעקבות מפגש עם יועץ מוונצואלה שסיפר לי על לימודי האימון, הנושא החל לסקרן אותי וככל שהתעניינתי ראיתי שזה מתחבר להבנה וליכולת של אנשים לבצע שינוי בחייהם. במסגרת הרצון ללמוד הגעתי לאחד מאבות האימון תומאס לאונרד שפתח את ביה"ס הראשון להסמכת מאמנים והיה מנטור שהוביל אותי להצלחה".

על ההבדל בין יעוץ ואימון:

ביעוץ: ליועץ יש ידע, ידע תיאורטי או פרקטי שרכש והופך אותו למומחה. המומחה תורם בהבאת הידע לטובת הפרט. באימון, המומחה היחיד לאדם זה הוא עצמו. המאמן הוא איש מקצוע שרוכש ידע וכישורים כדי ללוות את הפרט בדרך להגשמה .

"יועצים אירגוניים רואים בי דמות יוצאת דופן כמי שהלך ופיתח תחום מתחרה, אך לדעתי זהו תחום משלים. היום אני משלב בין שני הדברים ומוצא את האימון ככלי נפלא ליועצים בכל תחום".

המעבר מיעוץ לאימון:

"לאימון היתה השפעה עצומה על חיי. השינויים המשמעותיים שחלו בכל תחומי חיי בזמן קצר יחסית לתהליכים הילכו עליי קסם.. כטיפוס של יזם תמיד חיפשתי תחומי פעילות חדשים. כל תחום שנכנסתי אליו הייתי צריך להתנסות בו. כיועץ ההתנסות העיקרית היא בשטח, אתה עובד עם לקוח/ארגון בשטח ומיישם. באימון, פגשתי קודם כל איפה זה תורם לי בחיים, ראיתי שזה מחולל שינויים גדולים בחיי. בשלב זה התחלתי לאמן אנשים וראיתי שהאימון בעל ערך ומשפיע על חיי הפרט והכלל. החלטתי להקים את המכללה מתוך חזון להשפיע על מה שקורה בארץ, להפיץ את השיטה ולעזור לכמה שיותר אנשים/ארגונים להגשים ולנוע לעבר המטרות והחלומות שלהם".

פיתוח "השיטה המערכתית" ע"י יורם גורדון:

ב-2002 נפתח המחזור הראשון במכללת CoachME. באותה תקופה היו לכל היותר כעשרה אנשים שעסקו בארץ באימון וגם זה לא במסגרת פורמלית. היו ניסיונות להביא הכשרות או סדנאות חד פעמיות מחו"ל אך לא היתה שום פעילות מסודרת בתחום. גורדון, איש החזון, פיתח שיטה אימונית בלעדית אשר נלמדת במכללה ומוכרת ע"י הפדרציה הבינלאומית של המאמנים.

בזכות השיטה האימונית הייחודית, המובילות והמקצועיות של המכללה, זכתה תכנית הלימודים של מכללת CoachME להסמכת מאמנים בהכרה בינלאומית הגבוהה ביותר בתחום האימון בעולם. בשנת 2009 קיבלה המכללה הכרה ואישור על ידי הפדרציה הבינלאומית לאימון (ICF) והצטרפה לרשימה מכובדת ביותר של כ-80 בתי ספר בעולם שזכו להכרה זו. אחרי יותר מעשור של פעילות, הכשרת אלפי מאמנים, אימון והטמעה בארגונים רבים מכללת CoachME, בהנהגתו של גורדון, חרטה על דגלה את ערכי החדשנות, הלמידה המתמדת והמובילות ויוזמת כנסים בינלאומיים ראשונים מסוגם:

2006 - כנס בינלאומי בשיתוף עם Coachville (בית הספר שהקים תומאס לאונרד) מבתי הספר המובילים לאימון בעולם.
2007 - כנס בינלאומי ראשון בעולם שעסק בקשר שבין פסיכולוגיה חיובית ואימון.
2008 - כנס קיסריה לאימון למנהלי משאבי אנוש בו הוצגו יישומים של אימון בארגונים וחברות.
<< לצפייה במאמרים בנושא הכנסים לחץ כאן >>

יורם גורדון על עתיד האימון:

"ענף האימון נמצא בתנופה והתפתחות אדירה. השאיפה שלי היא להפוך את "הגישה האימונית המערכתית" לתחום מקצועי אשר מוכר ונלמד גם באקדמיה כחלק מלימודי תואר. כמו כן, להתרחב ולפתוח מכללות ברחבי העולם. בשנה הקרובה אנו עומדים להתחיל ללמד את הגישה באירופה.

בנוסף תפעל המכללה לקיים הכשרות והדרכות באמצעות האינטרנט: פיתוח האמצעים אשר יאפשרו שיעורים מלאים ותרגול קבוצתי באון ליין. המכללה מקיימת קורסים קצרים לארגונים ולציבור הרחב: פיתוח מנהיגות אישית בשיטת The System. במסגרת הפעילות של המכללה מתקיימות השתלמויות מתקדמות בנושאים הבאים: הובלת קבוצות אימון, הדרכת מאמנים, אימון לארגונים ועסקים, אימון למשפחות, אימון לזוגיות ואימון לנוער.

נולדנו בתקופה של שינויים רבים, כילד לא היה לי אינטרנט ומערכות טכנולוגיות ומתקדמות, ההתפתחות השפיעה על כולנו. השינוי מתבטא בהיבט באישי, האירגוני ותחום המנהיגות. יש לי זכות גדולה להוביל את התחום כמאמן וכאדם שאוהב את עיסוקו ורואה בה שליחות לדורות הבאים".

"אני מאמין שמקצוע האימון יהפוך להיות נדבך חשוב בכל פינה בחיינו בארץ הזו ושאתם, שותפי המאמנים, תהיו חוד החנית בכל מקום שתפעלו ותיקחו חלק מההגשמה וההצלחה של האנשים שהתאמנו אצלכם".

אימון אישי הוא תהליך למידה אישית המעצים אנשים למצות את הפוטנציאל האישי שלהם
ולשפר משמעותית ולאורך זמן את הביצועים וההישגים האישיים והמקצועיים שלהם
.

אין יעד או חלום גדול מידי!
בכדי שתהליך האימון יצליח חייבים להתקיים מספר דברים: מודעות לצורך לשנות את המצב הקיים, רצון והתמדה בהשגת היעדים 
ומורה דרך שיוביל יד ביד את האדם בדרך לשינוי המיוחל.

מאמן אישי הוא מורה הדרך הזה: הוא מסייע למתאמן לזהות את החוזקות שלו, לעצב ולמקד את השאיפות והרצונות שלו
ולבנות תוכנית פעולה שתאפשר לו להגשימם ולהגיע לביצועים והישגים יוצאי דופן ולאורך זמן.


תוכניות האימון האישי הן מגוונות :
אימון להעצמה אישית, אימון קריירה, אימון זוגי, אימון  עסקי, אימון ללקויות למידה, אימון לאיכות חיים ועוד ועוד.
במכללת CoachME תוכל/י להפוך למאמן/ת מקצועי/ת ותוכל/י לרכוש את הכלים על מנת לשדרג את חייך ולעזור לאחרים לשדרג את חייהם. 

1000 תווים