עברית  English

איך למצוא מקצוע שמתאים לי - כלי אבחון שפיתחנו

אם יש החלטה ששווה לנו לעצור ולבחון אותה בצורה כמה שיותר רצינית זו ההחלטה מה ללמוד ובמה נרצה לעסוק בעתיד. זה נכון שיש הרבה מאוד אנשים שכבר מגיל צעיר החלום שלהם היה להיות שוטרים, רופאים או עורכי דין, אך רבים מאיתנו לא באמת יודעים מה התשובה לשאלה הזאת. עם זאת, ולמרות הקושי בלענות על השאלה הזאת, כן כדאי לעשות זאת כי המקצוע שנלמד יכתיב את איך שייראה החיים שלנו בעתיד. חשוב לקחת שיקולים שונים בחשבון, כי אומנם מצד אחד בוודאי נרצה ללמוד משהו שיעניין אותנו אך מצד שני לא נוכל ללמוד משהו שלא יכניס לנו כסף בכלל. בסופו של דבר כולנו רוצים מקצועי כדי שנוכל להתקדם ולקיים את עצמו, ואין ספק שאחת מהאופציות הטובות והמעניינות ביותר היא קורס אימון אישי, כלומר קורס קאווצ'ינג.

שאלון אבחון כישוריך לאמן
על מנת לזהות את מידת התאמתך לתחום האימון (coaching), פיתחנו בקואוצ'מי שאלון, בהשראת תומס ליאונרד, מחלוצי עולם האימון. מילוי השאלון יוכל לתת לך מושג מיידי (התשובות נשלחות מיידית למייל) לגבי מידת התאמתך לאמן >>

בדקו את עצמכם לעומק

רגע לפני שאתם נרשמים לקורס אימון אישי או לקורס תכנות, כדאי יהיה לבחון מה באמת יתאים לכם. כלומר, עצם העובדה שאתם רוצים ללמוד משהו מעניין ומשהו שיאפשר לכם להתפרנס זה טוב ויפה, אך האם זה מתאים גם לכישורים שלכם? האם באמת כדאי לכם להירשם לקורס תכנות אם אתם בכלל אנשים שאצלם הצד ההומאני הרבה יותר מפותח? אחד מהדברים שיוכלו לעזור לכם לבחור את המקצוע המתאים לכם ביותר זה אם תיפנו אל מקומות שבהם ניתן לעשות אבחונים. אבחון כזה ייקח בחשבון את היכולות שלכם ואת הנטיות שלכם, מה שאומר שאחריו יהיה לכם ברור יותר איזה סוג של קורס יתאים לכם לעשות. כדאי גם להיות מודעים לכך שלא תמיד האפשרות של תואר ראשון יכולה להתאים שכן זה ברור שיש גם אנשים שהצליחו בחיים בלי קורס אימון אישי ובלי תואר ראשון. קורסים מקצועיים הפכו להיות בשנים האחרונות להיט גדול כי הם מקצרים את הדרך להשתלבות בשוק העבודה ולכן כדאי לקחת אותם בחשבון.

התייעצו עם כל מי שאפשר

הדבר הנוסף שיוכל לעזור לכם להחליט האם לעשות קורס אימון אישי וקאווצ'ינג או לעשות כל קורס אחר, זה אם תתייעצו עם כל מי שמכיר אתכם. הרבה פעמים אנשים שמכירים אתכם, בין מדובר על ההורים ובין אם מדובר על החברים הכי טובים, יוכלו לעזור לכם להבין מה הכי יתאים לכם. זה נכון שלא קל לענות על השאלה הזאת ולעיתים זה מאמת אותנו עם כל מיני דברים שלא קל לנו איתם, אך אתם יכולים להיות בטוחים שזה חשוב. אין דבר גרוע יותר מאשר ללמוד מקצוע שלא מעניין אתכם או מאשר לבחור תחום שאין בו פרנסה ולכן חשוב להתייחס לכל הדברים האלה. בסופו של דבר מדובר על העתיד שלכם ולכן כדאי להשקיע ולבחור את הקורס שהכי יתאים לכם באופן אישי. 

אימון אישי הוא תהליך למידה אישית המעצים אנשים למצות את הפוטנציאל האישי שלהם
ולשפר משמעותית ולאורך זמן את הביצועים וההישגים האישיים והמקצועיים שלהם
.

אין יעד או חלום גדול מידי!
בכדי שתהליך האימון יצליח חייבים להתקיים מספר דברים: מודעות לצורך לשנות את המצב הקיים, רצון והתמדה בהשגת היעדים 
ומורה דרך שיוביל יד ביד את האדם בדרך לשינוי המיוחל.

מאמן אישי הוא מורה הדרך הזה: הוא מסייע למתאמן לזהות את החוזקות שלו, לעצב ולמקד את השאיפות והרצונות שלו
ולבנות תוכנית פעולה שתאפשר לו להגשימם ולהגיע לביצועים והישגים יוצאי דופן ולאורך זמן.


תוכניות האימון האישי הן מגוונות :
אימון להעצמה אישית, אימון קריירה, אימון זוגי, אימון  עסקי, אימון ללקויות למידה, אימון לאיכות חיים ועוד ועוד.
במכללת CoachME תוכל/י להפוך למאמן/ת מקצועי/ת ותוכל/י לרכוש את הכלים על מנת לשדרג את חייך ולעזור לאחרים לשדרג את חייהם. 

1000 תווים