עברית  English

בניית שפת האימון בקואצ'ינג

אחד מאבני היסוד להצלחתו של כל הליך אימון (קואצ'ינג) קשור בראש ובראשונה לאיתור הצרכים האותנטיים של האדם או הארגון העומד לחוות את התהליך.  במאמר שלפניכם נעסוק במספר סוגיות הנלוות לאופן איתור הצרכים האותנטיים והשפעתם על הליך בניית שפת האימון. 
 

איתור צרכים אותנטיים של אדם או ארגון- כיצד? 

 
קואצ'ינג הינו תהליך למידה אישי, זוגי או קבוצתי, המיועד למצות את הפוטנציאל הטמון בקרב המתאמנים, וזאת בהתאם למטרת האימון המוגדרת מראש ולתכנית האימון המיועדת. כפועל יוצא מכך, בטרם תחילת האימון, נדרש המאמן לבצע הליך ממוקד לאיתור צרכיו האותנטיים של המתאמן, וזאת על מנת לזהות, לחזק ולמקד את החוזקות, השאיפות והרצונות של המתאמן בנוגע להליך הקואצ'ינג אותו הוא עומד לחוות. 
 
איתור צרכיו האותנטיים של המתאמן הינו הליך המיושם באמצעות שיחות מקדימות הנערכות בין המאמן למתאמן. שיחות אלו נועדו לבחון את התפיסות הרווחות בקרב המתאמן בנוגע למספר רב של תחומי חיים, ועל פיהן נקבעות מטרות האימון ומוגדרים יעדי חזון לצד יעדים מרכזיים לתהליך האימון כולו. 
 

כאשר התלמיד מוכן המורה מגיע- האומנם? 

 
מוכנות מהווה את מילת המפתח בכל הליך אימון (קואצ'ינג) בו תהיו מעורבים, אך בניגוד לדעה הרווחת, היא איננה קשורה אך ורק למוכנותו של המתאמן, אלא במידה לא מעטה גם למוכנותו של המאמן. המוכנות בצד המאמן קשורה בראש ובראשונה ליכולתו לקבוע משאבים אסטרטגיים אשר יסייעו לו להוביל את המתאמן מנקודה אחת לשנייה בהתאם מטרות האימון. בניית תכנית אסטרטגית לתהליך האימון מבוססת בין היתר על בניית שפת אימון המותאמת לצרכיו האותנטיים של המתאמן. 
 
שפת האימון היא למעשה המעטפת המרכזית של הליך האימון והיא טומנת בחובה את כל טכניקות האימון בהן המאמן עושה שימוש לאורך התהליך. כיום, קיימות מספר רב של שפות אימון המבוססות על טכניקות אימון כאלו ואחרות דוגמת: קואצ'ינג באמצעות אומנות. 
 

מספר מילים על קואצ'ינג באמצעות אומנות 

שיטת האימון קואצ'ינג באמצעות אומנות היא למעשה העושה שימוש בהליכי יצירה שונים ובאמצעים אמנותיים אשר נועדו לבחון את הרגשות המתעוררים בקרב המתאמן לאורך התהליך. טכניקת אימון זו עושה שימוש במגוון נרחב של אמצעים אמנותיים, לרבות, ציור, צילום, כתיבה, פיסול וכדומה, כאשר מטרת השימוש באמצעים אמנותיים נועד לעורר רגשות בקרב המתאמן, וכפועל יוצא מכך, להעמיד לרשות המאמן משאבים אסטרטגיים התורמים להצלחת תהליך האימון. 
 
קואצ'ינג באמצעות אומנות הינה שיטת אימון חדשנית ופורצת דרך, המיועדת גם לצרכי האימון האישי, האימון הזוגי והאימון הקבוצתי כאחד, והיא משלבת בתוכה מוטיבים רבים מגישת האימון המערכתי המיושמת ב-COACHME, המכללה המובילה ללימודי אימון בישראל לבין שימוש בטכניקות יצירה שונות, המאפשרות לכל מתאמן ומתאמנת להביע את רגשותיו באופן אינטואיטיבי תוך כדי שימוש באמצעים אמנותיים כאלו ואחרים. 
 

מספר מילים על גישת האימון המערכתי

גישת האימון המערכתי פותחה על ידי יורם גורדון, אבי האימון בישראל ומייסד מכללת COACHME. גישה זו מבוססת על יותר מ-10 גישות שונות בתחומי ההתנהגות האנושית ויצירת תהליכי שינוי, והיא מותאמת לכלל צרכיו האותנטיים של המתאמן בעידן המודרני בו אנו חיים. 
 
גישת האימון המערכתי, בניגוד לגישות אימון אחרות, איננה מתמקדת במוטיב כזה או אחר בחייו של המתאמן, אלא במכלול המערכות השונות הפועלות בסביבתו של המתאמן, וזאת למטרות מיצוי מטרות האימון והשפעתן על הסביבה המרחבית של המתאמן. 
 
רוצים לדעת יותר על גישת האימון המערכתי וטכניקת קואצ'ינג באמצעות אומנות? אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם נציגי COACHME, המכללה הוותיקה והמובילה בישראל ללימודי קואצ'ינג. 

אימון אישי הוא תהליך למידה אישית המעצים אנשים למצות את הפוטנציאל האישי שלהם
ולשפר משמעותית ולאורך זמן את הביצועים וההישגים האישיים והמקצועיים שלהם
.

אין יעד או חלום גדול מידי!
בכדי שתהליך האימון יצליח חייבים להתקיים מספר דברים: מודעות לצורך לשנות את המצב הקיים, רצון והתמדה בהשגת היעדים 
ומורה דרך שיוביל יד ביד את האדם בדרך לשינוי המיוחל.

מאמן אישי הוא מורה הדרך הזה: הוא מסייע למתאמן לזהות את החוזקות שלו, לעצב ולמקד את השאיפות והרצונות שלו
ולבנות תוכנית פעולה שתאפשר לו להגשימם ולהגיע לביצועים והישגים יוצאי דופן ולאורך זמן.


תוכניות האימון האישי הן מגוונות :
אימון להעצמה אישית, אימון קריירה, אימון זוגי, אימון  עסקי, אימון ללקויות למידה, אימון לאיכות חיים ועוד ועוד.
במכללת CoachME תוכל/י להפוך למאמן/ת מקצועי/ת ותוכל/י לרכוש את הכלים על מנת לשדרג את חייך ולעזור לאחרים לשדרג את חייהם. 

1000 תווים