עברית  English

הבנה: המפתח להתגבר על דחיינות

דבר ידוע הוא כי פחדים יכולים להוביל לסחבת בחיפוש העבודה מהביתשלך, והסחבת הזאת יכולה להפוך את אותם מחשבות מפחידות לנבואות שמגשימות את עצמן. עכשיו אנחנו נבחן כיצדמישהו שמעוניין להגשים את עצמו בתוא עצמאי - פרילנסר,יכול להתגבר על הפחד ולעצור מחשבות כמו "אני הולך לאכזב את המשפחה שלי" או "אני הולך לעשות צחוק מעצמי אם אני ילך לראיון עבודה."
הצעד הראשון לקראת גירוש הפחדים שלך הוא להבין אותם. קח את הדוגמא של אדם שחושש שהוא יאכזב את המשפחה שלו אם הוא לא יצליח למצוא עבודה. זה שלעצמו הוא לא הפחד. הפחד האמיתי הוא מה יקרה כתוצאה מאכזבת המשפחה שלו. האם משפחתו תגווע ברעב? האם הם יעזבו אותו? אתה מבין, הפחד האמיתי כרוך בצרכים אנושיים בסיסיים לאהבה והישרדות.
במאמר תאוריית הצרכים שכתב ב 1943 הפרופסור לפסיכולוגיה אברהם מאסלו נאמר שהצרכים האנושיים מחולקים לחמישה קטגוריות, אותם הוא סידר בפרמידה לפי סדר החשיבות:
בבסיס הפירמידה נמצאים הצרכים הפיסיולוגיים: אוויר, מים, מזון, ביגוד, מחסה, שינה ומין.
1.  ברגע שהצרכים הבסיסיים של הגוף התקיימו, השלב הבא בפירמידת הצרכים הוא הצורך לביטחון, שכולל להיות בטוח מבחינה פיזית, מבחינה כלכלית ובריאותית, ולהחזיק ברשת ביטחון במקרה של תאונה, מחלה או נסיבות שליליות אחרות.

2.   הבא בתור הוא הצורך באהבה ותחושת שייכות, במיוחד ידידות, אינטימיות ומשפחה. בלי הדברים האלה, בני אדם יכולים ליפול לתוך בדידות, חרדה ודיכאון. למעשה, הצורך בתחושת שייכות יכול להיות כל כך חזק שהוא יכול לגבור על הצרכים הפיסיולוגיים הבסיסיים או צרכי הביטחון שלנו.  תחשוב, לדוגמא, על אותו אדם חולה אהבה שלא יכול או לא רוצה לאכול או זה שמאפשר לעצמו להיות קורבן של אובייקט החיבה שלו.

3.   ברמה הרביעית של הפירמידה נמצא הצורך בהערכה, גם מאחרים וגם בכבוד עצמי או הערכה עצמית. אנחנו גם צריכים לקחת חלק בפעילויות שנותנים לנו את התחושה שתרמנו משהו והפכנו למקובלים בעיני אחרים, מה שמאפשר לנו להעריך את עצמנו.

4.   ראש הפירמידה היא הגשמה עצמית: הצורך להבין למה אנחנו באמת מסוגלים ומימוש מלוא הפוטנציאל שלנו בחיים. כל אינדיבידואל יגשים את הצורך הזה בדרך שלו. אדם אחד, למשל, ייתכן וירצה להיות ההורה הכי טוב שהוא יכול להיות, בזמן שמישהו אחר אולי ירצה להיות האדריכל, הסופר או הספורטאי הטוב ביותר.

5.  מאסלו האמין שהצרכים בכל רמה של הפירמידה חייבים להתגשם לפני שאתה יכול להתקדם לרמה הבאה.

עכשיו שאתה יודע על הצרכים של כל אדם, זה הזמן לראות איך הפחדים שלך קשורים אליהם. לדוגמא, אם אתה ממשיך לדחות את מאמצי חיפוש העבודה שאתה "אמור" להשיג, האם זה בגלל שמדובר בעבודה שלא תמלא את הצורך שלך בהערכה או הגשמה עצמית? זו שאלה שהרבהפרילנסרים  צריכים לענות עליה. ברגע שאתה מגיע להבנה הזאת, יכול להיות שתצטרך לשקול מחדש את כל אסטרטגית חיפוש העבודה שלך. ואולי זה בדיוק מה שאתה צריך כדי לקבל את תחושת המוטיבציה שתעזור לך לצאת ממעגל הדחיינות.

אימון אישי הוא תהליך למידה אישית המעצים אנשים למצות את הפוטנציאל האישי שלהם
ולשפר משמעותית ולאורך זמן את הביצועים וההישגים האישיים והמקצועיים שלהם
.

אין יעד או חלום גדול מידי!
בכדי שתהליך האימון יצליח חייבים להתקיים מספר דברים: מודעות לצורך לשנות את המצב הקיים, רצון והתמדה בהשגת היעדים 
ומורה דרך שיוביל יד ביד את האדם בדרך לשינוי המיוחל.

מאמן אישי הוא מורה הדרך הזה: הוא מסייע למתאמן לזהות את החוזקות שלו, לעצב ולמקד את השאיפות והרצונות שלו
ולבנות תוכנית פעולה שתאפשר לו להגשימם ולהגיע לביצועים והישגים יוצאי דופן ולאורך זמן.


תוכניות האימון האישי הן מגוונות :
אימון להעצמה אישית, אימון קריירה, אימון זוגי, אימון  עסקי, אימון ללקויות למידה, אימון לאיכות חיים ועוד ועוד.
במכללת CoachME תוכל/י להפוך למאמן/ת מקצועי/ת ותוכל/י לרכוש את הכלים על מנת לשדרג את חייך ולעזור לאחרים לשדרג את חייהם. 

1000 תווים